NISI – Co nowego przyniesie jesień tego roku?

NISI – Co nowego przyniesie jesień tego roku?

with Brak komentarzy

Co nowego NISI szykuje dla swoich klientów jesienią?

Odpowiadamy z radością, że już w tej chwili możemy oficjalnie przedstawić najważniejsze nowości, które dostępne będą jeszcze w tym roku, a kilka z nich jeszcze w tym miesiącu (październik 2017).

Z nieukrywaną dumą zaczynamy od premiery krótkiego filmu ukazującego (r)ewolucyjny uchwyt NISI S5.

 

 

W tym miejscu chcemy gorąco podziękować za nieocenioną pomoc przy stworzeniu filmu Karolowi Nienartowiczowi, któremu to w udziale przyszło testować NISI S5 z mocowaniem do obiektywu Tamron 15-30mm f/2.8 VC.

NISI S5 to odpowiedź na prośby i życzenia fotografów pracujących na ultra szerokich obiektywach z wykorzystaniem filtrów kwadratowych. S5 to swoista rewolucja w systemie filtrów kwadratowych 150mm, która wprowadza na rynek uchwyt do obiektywów, które nie posiadają gwintu umożliwiającego przykręcenie adapterów z uchwytami na system 100mm. S5 posiada bowiem adapter specjalnie zaprojektowany pod konkretny obiektyw, dzięki czemu pasuje idealnie, a konstrukcja samego uchwytu pozwala na zamontowanie nakręcanego, zintegrowanego filtra polaryzacyjnego, kołowego (PRO CPL), podobnie jak to wygląda w Nisi V5 / V5 Pro / V5 Pro + NC CPL. Na tym jednak nie koniec nowości. Nisi umożliwia zamontowanie innych filtrów nakręcanych (lista dostępnych filtrów znajduje się poniżej).

Uchwyt dostępny będzie w Polsce najwcześniej w grudniu tego roku / najpóźniej w styczniu 2018r. Natomiast już od jutra tj. 27/10/2017 będzie można go zakupić w programie przedsprzedaży dostępnej u wszystkich naszych autoryzowanych partnerów. Ich listę można znaleźć na stronie ’Gdzie Kupić’.

Po więcej informacji na temat samego uchwytu oraz wszystkich dostępnych do niego akcesoriów odsyłamy TUTAJ.

Kolejną nowością jest wprowadzenie filtrów o gradacji średniej tzw. 'MEDIUM’ do systemu NISI 150mm.

Nisi GND 1.2 Medium + Nisi ND1000 Paweł Uchorczak

 

Filtr NISI Medium to nowe rozwiązanie o średniej gradacji, idealny w przypadku fotografowania gór, budynków czy innych elementów, które wystają w kadrze ponad horyzont, a filtry o przejściach miękkim i twardym nie są optymalne.

Średnie przejście tego filtra umożliwia przyciemnienie niektórych partii zdjęcia, takich jak jasne niebo, przy jednoczesnym nienaruszeniu ekspozycji na pozostałym obszarze. Filtr jest najgęstszy na brzegu i jaśnieje do środka, gdzie obszar przejścia jest większy niż w przypadku filtrów o gradacji twardej (Hard) i zarazem mniejszy niż w przypadku miękkich (Soft).

Podobnie jak ma się to w systemie NISI 100mm tak i w systemie 150mm filtry MEDIUM będą dostępne w następujących gęstościach:

Filtry będą dostępne w Polsce jeszcze w tym roku. Natomiast już w październiku spodziewamy się małej dostawy filtrów Nisi 150x170mm Nano IR GND8 (0.9) MEDIUM.

I na koniec nowina, która mamy nadzieję ucieszy fotografów korzystających z obiektywów o średnicach 86mm i 95mm.

Bardzo wielu fotografów, głównie z Polski, pytało nas o możliwość mocowania systemu filtrów NISI 100mm z uchwytem V5 na obiektywach o średnicach większych niż dotąd dostępne adaptery do V5. Nisi pochyliło się nad tymi prośbami i wprowadza na rynek dwa adaptery do Nisi V5 / V5 Pro / V5 Pro + NC CPL na średnice 86mm oraz na 95mm.

Należy jednak mieć na uwadze, że adaptery mocujemy zastępując główny adapter V5 82mm, w związku z czym tracimy możliwości nakręcenia na nich zintegrowanego filtra polaryzacyjnego PRO CPL lub NC CPL.

Adaptery będą dostępne w Polsce już w październiku tego roku.

I jeszcze postscriptum dla użytkowników obiektywu Laowa 12mm f/2.8…

Od listopada tego roku będzie dostępny także w Polsce specjalnie zaprojektowany przez NISI uchwyt do obiektywu Laowa 12mm f/2.8. Konstrukcja oraz zawartość zestawu to kompletne rozwiązanie dla fotografujących tym obiektywem, ponieważ na kształt uchwytu Nisi V5 / V5 Pro / V5 Pro + NC CPL tak i ten został wyposażony w filtr polaryzacyjny kołowy na 86mm, który wkręcamy w uchwyt i obracamy poprzez specjalne śruby znajdujące się na zewnątrz uchwytu.

Więcej na jego temat pod tym LINKIEM.