Artykuł sponsorowany

Ile kosztują szklane zabudowy tarasów?

Ile kosztują szklane zabudowy tarasów?

Szklane zabudowy tarasów to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na zewnątrz niezależnie od pogody. W Polsce wiele firm oferuje tego rodzaju usługi, a ceny zależą od wielu czynników. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, ile kosztują szklane zabudowy tarasów oraz jakie są główne czynniki wpływające na ich cenę.

Rodzaje szklanych zabudów tarasów

Na rynku dostępne są różne rodzaje szklanych zabudów tarasów, które różnią się zarówno konstrukcją, jak i materiałami używanymi do ich wykonania. Pierwszym rodzajem są zabudowy stałe, które tworzą zamkniętą przestrzeń, zwykle z możliwością otwierania okien lub drzwi przesuwnych. Drugim rodzajem są zabudowy ruchome, czyli tzw. zimowe ogrody, które można dowolnie otwierać i zamykać w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych. Wreszcie trzecim rodzajem są zabudowy składane, które można całkowicie złożyć i schować w razie potrzeby. 

Czynniki wpływające na cenę szklanych zabudów tarasów

Cena szklanych zabudów tarasów zależy od wielu czynników, takich jak materiały użyte do ich wykonania, wielkość tarasu, rodzaj zabudowy oraz dodatkowe elementy i funkcje. Szklane zabudowy tarasów wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak hartowane szkło, aluminium czy stal nierdzewna, będą droższe niż te wykonane z tańszych materiałów. Ponadto większy taras będzie wymagał większej ilości materiałów i pracy, co także wpłynie na cenę. Dodatkowe elementy, takie jak rolety przeciwsłoneczne, oświetlenie czy systemy wentylacji, również mogą podnieść koszt zabudowy. 

Orientacyjne ceny szklanych zabudów tarasów w Polsce

Ceny szklanych zabudów tarasów w Polsce różnią się w zależności od firmy oraz regionu kraju. Orientacyjnie można jednak przyjąć, że za metr kwadratowy zabudowy stałej zapłacimy od 800 do 1200 zł, za metr kwadratowy zabudowy ruchomej od 1000 do 1500 zł, a za metr kwadratowy zabudowy składanej od 1200 do 2000 zł. Oczywiście te ceny mogą ulec zmianie w zależności od indywidualnych potrzeb klienta oraz specyfiki danego projektu.