Artykuł sponsorowany

Jakie wsparcie zapewniają kliniki niepłodności?

Jakie wsparcie zapewniają kliniki niepłodności?

W klinikach medycznych, które specjalizują się w diagnostyce i w leczeniu niepłodności każda para traktowana jest indywidualnie i ma opracowany spersonalizowany plan diagnostyki i leczenia. Ważne jest, aby wiedzieć, że niepłodność może mieć różne przyczyny, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dlatego diagnostyka i leczenie niepłodności zawsze dotyczy pary starającej się o dziecko, a nie tylko kobiety czy mężczyzny.

Diagnostyka niepłodności

Diagnostyka niepłodności to pierwszy, aczkolwiek czasem długotrwały i skomplikowany proces, na drodze do rozwiązania problemu. W renomowanych klinikach medycznych przeprowadzane są różnorodne badania, które pozwalają na ocenę stanu zdrowia zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Wśród nich znajdują się między innymi takie elementy diagnostyki niepłodności, jak badania hormonalne, ultrasonograficzne, genetyczne czy immunologiczne. Dzięki nim lekarze mogą określić, co wpływa na problemy z płodnością u danej pary i jakie metody leczenia będą najbardziej skuteczne. Trzeba mieć świadomość, że nie zawsze możliwe jest jednoznaczne wskazanie przyczyn niepłodności – mówimy wówczas o niepłodności idiopatycznej.

Leczenie niepłodności

W zależności od przyczyn niepłodności, w Centrum Leczenia Niepłodności Angelius w Katowicach pacjenci kwalifikowani są do różnych metod leczenia. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zapłodnienie in vitro (IVF), które polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety, a następnie wszczepieniu zarodka do macicy. W Angelius oferowane są również inne metody wspomaganego rozrodu, takie jak inseminacja domaciczna (IUI) czy iniekcja pojedynczego plemnika do komórki jajowej (ICSI).

Wsparcie psychologiczne

Niepłodność to nie tylko problem fizyczny, ale także emocjonalny. Dlatego też w Centrum Leczenia Niepłodności Angelius oferowane jest też wsparcie psychologiczne dla par borykających się z tym problemem. Terapia psychologiczna może pomóc w radzeniu sobie ze stresem, lękiem czy poczuciem winy związanym z niepłodnością. Psychologowie specjalizujący się w terapii niepłodnych par są otwarci na rozmowy i pomagają pacjentom zrozumieć i przejść przez ten proces radząc sobie z emocjami mu towarzyszącymi.