Artykuł sponsorowany

Rolety dla domu - jakie wybrać?

Rolety dla domu - jakie wybrać?

Rolety to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które pozwala na kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia, ale także stylowy dodatek do wystroju wnętrz. W zależności od potrzeb i gustu można wybrać spośród różnych rodzajów rolet, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Warto zatem poznać ich cechy, by móc dokonać świadomego wyboru.

Rodzaje rolet – od rolet rzymskich po plisy

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet, które różnią się między sobą zarówno konstrukcją, jak i materiałami wykonania. Rolety rzymskie to klasyczne rozwiązanie, które pasuje do eleganckich wnętrz. Są wykonane z tkaniny i podnoszone za pomocą sznurków, tworząc efektowne fałdy. Rolety rolowane, inaczej zwane roletami dzień-noc, to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia dzięki zastosowaniu dwóch warstw materiału o różnej przeźroczystości. Plisy to kolejna propozycja – są to rolety wykonane z harmonijkowo złożonej tkaniny lub folii, które można dowolnie regulować na wysokości okna.

Materiały użyte do produkcji rolet

Rolety mogą być wykonane z różnych materiałów, które wpływają na ich wygląd oraz funkcjonalność. Tkaniny stosowane do produkcji rolet rzymskich są zazwyczaj bawełniane lub lniane, co sprawia, że dobrze komponują się z naturalnymi wnętrzami. Rolety rolowane wykonane są przeważnie z poliestru, który jest łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na wilgoć. Plisy natomiast mogą być wykonane zarówno z tkanin, jak i z folii, która doskonale sprawdza się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, takich jak łazienka czy kuchnia.

Dobór rolet do wnętrza

Wybierając rolety do domu, warto zwrócić uwagę na styl wnętrza oraz funkcjonalność danego rozwiązania. Rolety rzymskie będą idealne do klasycznych salonów czy sypialni, gdzie można pozwolić sobie na bardziej efektowne dekoracje. Rolety rolowane sprawdzą się natomiast w nowoczesnych wnętrzach, gdzie liczy się minimalizm i praktyczność. Plisy to uniwersalna propozycja, która pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Koszt rolet do domu

Cena rolet zależy przede wszystkim od rodzaju użytych materiałów oraz mechanizmów montażowych. Rolety rzymskie są zazwyczaj droższe od pozostałych rozwiązań ze względu na konieczność zastosowania dodatkowych elementów, takich jak sznurki czy karnisze. Rolety rolowane to propozycja w średniej półce cenowej, natomiast plisy są najbardziej ekonomicznym wyborem, szczególnie jeśli zdecydujemy się na modele wykonane z folii. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o wysokiej jakości rolety, w Szczecinie i okolicach możemy skorzystać z usług niekwestionowanych specjalistów w tej branży, a więc firmy Rotombud, która oferuje różnego rodzaju rolety cechujące się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością oraz dobrą ceną.

Dlaczego warto zainwestować w rolety do domu

Rolety to inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Poza estetyką wnętrza pozwalają na kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Dodatkowo rolety mogą pełnić funkcję termoizolacyjną, chroniąc przed utratą ciepła w zimie oraz przegrzewaniem pomieszczeń latem. Warto więc dokładnie przemyśleć wybór odpowiednich rolet do swojego domu, by cieszyć się ich praktycznymi zaletami przez długie lata. Jak więc widać, rolety to dobry wybór dla praktycznie wszystkich rodzajów wnętrz i niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy w bloku, zawsze będą korzystnym rozwiązaniem.